fot. Dawid Gromadzki

Dodana: 2 październik 2019 11:27

Zmodyfikowana: 2 październik 2019 11:35

Budżet Obywatelski 2020 – rusza głosowanie

Rusza głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego 2020. Od dziś (1 października) do 15 października 2019 r. białostoczanie będą decydować, które z 90 zgłoszonych projektów zostaną zrealizowane. Głosować można przez internet za pomocą karty elektronicznej oraz w formie tradycyjnej, wypełniając kartę papierową.

Mieszkańcy mogą oddawać głosy w wersji papierowej lub przez internet. Kartę do głosowania można pobrać i po wypełnieniu oddać w:

  • Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego przy ul. Słonimskiej 1,
  • Departamencie Obsługi Mieszkańców przy ul. J. K. Branickiego 3/5,
  • Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Św. Rocha 3,
  • w mobilnym punkcie konsultacyjnym:
    • we wtorki (1, 8, 15 października) – przystanek autobusowy Al. Piłsudskiego/Rzeka Biała,
    • w weekendy (5-6 i 12-13 października) – Rynek Kościuszki, w godz. 10-18.00

W siódmej już edycji Budżetu Obywatelskiego 2020 pod głosowanie poddanych zostanie 90 pomysłów (29 projektów ogólnomiejskich oraz 61 osiedlowych).

Zapraszam, by jak najwięcej osób zechciało wziąć udział w głosowaniu. Dzięki temu można mieć wpływ na najbliższe otoczenie, kształtować przestrzeń naszego miasta – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Głosować mogą mieszkańcy Białegostoku. Każdy może zagłosować tylko jeden raz. Wybieramy maksymalnie 2 projekty poprzez wpisanie na karcie numeru ID. Należy pamiętać o podpisaniu zgody rodzica/opiekuna prawnego w przypadku udziału w głosowaniu osoby małoletniej (poniżej 18 roku życia).

Elektroniczna karta do głosowania znajduje się w zakładce „Białystok Obywatelski”.

Budżet Obywatelski funkcjonuje w Białymstoku od 2013 roku. W poprzednich sześciu edycjach pod głosowanie mieszkańców poddano 363 projekty. 

Urszula Boublej

facebook