fot. Dawid Gromadzki

Dodana: 16 wrzesień 2019 15:33

Zmodyfikowana: 16 wrzesień 2019 15:33

Festyn z Budżetem Obywatelskim w tle

Wiele interesujących propozycji – występów, gier i zabaw – czekało na uczestników IV Białostockiego Festynu Obywatelskiego. W Parku Planty białostoczanie zapoznali się z ideą Budżetu Obywatelskiego i projektami zakwalifikowanymi do tegorocznego głosowania. Wcześniej – 13 i 14 września – uczestniczyli w rodzinnych festynach przy ul. Magnoliowej i Żurawiej. Wydarzenia odbywały się pod hasłem „Silna Rodzina – Silny Samorząd – Silna Polska”.

Białostocki Festyn Obywatelski odbył się w niedzielę w Parku Planty – obok fontanny. Tradycyjnie, jak w poprzednich latach, nie zabrakło atrakcji dla osób w różnym wieku. Wystąpił zespół muzyczny Rozegrani. Na festynie zostały zorganizowane stoiska Budżetu Obywatelskiego 2020. Mieszkańcom zaprezentowali się tegoroczni projektodawcy.

– Wkrótce po raz siódmy białostoczanie będą mogli zdecydować, które projekty warto sfinansować w ramach Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie rozpocznie się 1 października – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

Na mieszkańców w Parku Planty czekały m.in. stanowiska do malowania twarzy i skręcania balonów, kąciki malucha i plastyczny, gry planszowe i dmuchaniec. W trakcie festynu zostały także zorganizowane stoiska schroniska dla zwierząt oraz Misji Robotyka. Można było otrzymać wodę z saturatora Wodociągów Białostockich i bezpłatną kawę.

W piątek i w sobotę, odbyły się też dwa festyny rodzinne na białostockich osiedlach. Pierwszy z nich został zorganizowany przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 (ul. Magnoliowa 13). Drugi – przy ul. Żurawiej, na terenie Szkoły Podstawowej nr 31. Tam również z myślą o najmłodszych zostały przygotowane stanowiska do malowania twarzy, skręcania balonów, gry planszowe, dmuchańce, wata cukrowa. Dodatkowo pojawiły się m.in. stanowiska Książnicy Podlaskiej, Klanzy, policji, Wodociągów Białostockich, Muzeum Wojska.

Tegoroczne festyny są kontynuacją ubiegłorocznych pikników realizowanych wspólnie z radami osiedli i w ramach Budżetu Obywatelskiego. Najbliższe odbędą się w tym tygodniu (20, 21 i 22 września). Harmonogram jest dostępny na stronie www.bialystok.pl.

Kamila Bogacewicz

facebook