fot. Dawid Gromadzki

Dodana: 13 maj 2019 14:20

Zmodyfikowana: 22 styczeń 2020 09:00

Finał przyjmowania zgłoszeń do Budżetu Obywatelskiego

W piątek 10 maja, o północy, minął termin składania wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2020. Białostoczanie zgłosili 154 projekty, tyle samo co rok temu.

Wnioski można było składać od 10 kwietnia do 10 maja. W tym czasie odbyły się cztery maratony pisania wniosków, w których wzięło udział ok. 70 pomysłodawców. Codziennie w Centrum Aktywności Społecznej udzielano też konsultacji dotyczących przygotowania projektu. Każdego dnia korzystało z tej możliwości po kilka osób.

Do Urzędu Miejskiego w Białymstoku wpłynęły łącznie 154 projekty: 50 ogólnomiejskich i 104 osiedlowe. Najwięcej projektów – 87 – wpłynęło ostatniego dnia (10 maja). Elektronicznie zgłoszono 41 wniosków, a 113 – w wersji papierowej. Wśród zgłoszonych pomysłów jest m.in. 19 projektów „zielonych”, 16 dotyczących infrastruktury drogowej – dróg i chodników, oraz 16 propozycji placów zabaw. Najwięcej wniosków osiedlowych wpłynęło z Osiedla Centrum – 10, po 8 zgłoszeń było z Antoniuka i Bojar. Rekordzista złożył 10 projektów. Szacunkowy koszt wszystkich złożonych projektów to ponad 50 mln zł.

Teraz wszystkie formularze zostaną zarejestrowane i zweryfikowane. Do 17 września poznamy listę projektów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do głosowania.

– Cieszę się, że kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego w naszym mieście skupiła ponad stu pięćdziesięciu pomysłodawców. Dziękuję mieszkańcom za zaangażowanie w przedsięwzięcia ważne dla białostoczan – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński. – Teraz trzeba dokonać oceny formalnej i merytorycznej, dopiero potem zaprosimy białostoczan do głosowania na projekty.  

Głosowanie odbędzie się między 1 a 15 października. W wyborze projektów będą mogli wziąć udział mieszkańcy Białegostoku.

Agnieszka Błachowska

facebook