fot. Dawid Gromadzki

Dodana: 14 listopad 2019 13:29

Zmodyfikowana: 15 listopad 2019 13:30

Forum Organizacji Pozarządowych

Za tydzień (21 listopada) w Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Św. Rocha 3 w Białymstoku odbędzie się Forum Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok. Jest to doroczne spotkanie przedstawicieli trzeciego sektora i samorządu miejskiego. Trwa przyjmowanie zgłoszeń uczestników.

Forum Organizacji Pozarządowych odbędzie się w godz. 12.30-18.30. To przedsięwzięcie będzie okazją do rozmowy o nowych wyzwaniach stojących przed organizacjami pozarządowymi. W ramach forum zaplanowano prezentacje, dyskusje oraz debaty w grupach roboczych. Poruszone zostaną zagadnienia dotyczące m.in. niezbędnych zmian i uproszczeń w funkcjonowaniu organizacji pozarządowych czy perspektyw finansowych.

– W trakcie spotkania podejmiemy dyskusję na temat aktualnych tematów, które wpływają na funkcjonowanie organizacji pozarządowych – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Zależy nam szczególnie na wymianie doświadczeń uczestników spotkania, które dotyczą współpracy z administracją publiczną, a także społecznością lokalną.

W programie przewidziano wystąpienia: Wojciecha Kaczmarczyka, dyrektora Narodowego Instytutu Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, Ewy Kulik-Bielińskiej z Fundacji im. Stefana Batorego oraz licznych praktyków trzeciego sektora.

Gościem specjalnym będzie Sebastian Grzywacz – społecznik, współzałożyciel Fundacji „Ponad Słowami”, szkoleniowiec, audytor, wielbiciel sportów, od wielu lat zabiegający o prawa osób z niepełnosprawnościami. Sebastian Grzywacz to osobowość nietuzinkowa, pomimo że jest niewidomy, czynnie działa na rzecz trzeciego sektora, prowadzi bardzo aktywne życie, ciągle rozwija swoje pasje. Zaproszony gość podzieli się swoim doświadczaniem i spróbuje odpowiedzieć na pytanie, jak udało mu się przekuć przeciwności życiowe w sukces.

W trakcie forum zostaną także zaprezentowane efekty programu regrantingowego „Aktywni Sąsiedzi”, którego inauguracja odbyła się podczas ubiegłorocznego spotkania.

Organizatorem Forum Organizacji Pozarządowych jest prezydent Białegostoku w porozumieniu z Federacją Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok oraz Ośrodkiem Wspierania Organizacji Pozarządowych.

Szczegółowy program oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się w załączniku.

(oprac. Kamila Bogacewicz)

 

facebook