fot. Dawid Gromadzki

Dodana: 20 kwiecień 2018 12:27

Zmodyfikowana: 20 kwiecień 2018 12:27

Mieszkam, działam, rozmawiam lokalnie

Chcesz porozmawiać o potrzebach osiedla, na którym mieszkasz? Dowiedzieć się, co można zmienić w najbliższej okolicy? Wybierz się na spotkanie dotyczące Budżetu Obywatelskiego 2019 i zainspiruj się. Najbliższe już dziś (20 kwietnia) o godz. 17.30 na osiedlu Piaski.

Dzisiejsze spotkanie skierowane jest do mieszkańców osiedli: Nowe Miasto, Kwaleryjskie, Piaski i Przydworcowe. Będzie można porozmawiać o potrzebach tych osiedli i o pomysłach na przedsięwzięcia, które w ramach Budżetu Obywatelskiego warto tam zrealizować. Początek – godz. 17.30 w IV Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Zwierzynieckiej 9A. Ostatnie spotkanie odbędzie się w poniedziałek (23 kwietnia) w VIII Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Piastowskiej 5. Na nie zapraszamy mieszkańców Bojar, Centrum, Piasta i Skorup.

Do tej pory odbyły się dwa spotkania osiedlowe – na Antoniuku i Starosielcach. W ich trakcie mieszkańcy rozmawiali o mocnych i słabych stronach osiedli, na których żyją oraz o tym, jakie projekty warto do Budżetu Obywatelskiego zgłosić. Odbyły się już także dwa maratony pisania projektów w Centrum Aktywności Społecznej. Białostoczanie korzystali z pomocy urzędników przy wypełnianiu formularzy. Kolejne maratony zaplanowano na 26 kwietnia i 10 maja (w godz. 12.00-20.00, ul. Św. Rocha 3).

Warto pamiętać, że na Budżet Obywatelski 2019 Miasto przygotowało 10 mln zł. O przeznaczeniu tej kwoty zdecydują białostoczanie zgłaszając pomysły, a następnie oddając na nie swoje głosy. Można zgłaszać projekty mające charakter ogólnomiejski, osiedlowy, oświatowy lub z kategorii Zielonego budżetu. Termin upływa 10 maja.

– Dzięki zaangażowaniu mieszkańców w Budżet Obywatelski w Białymstoku zostało zrealizowanych wiele ciekawych projektów. Liczymy na to, że i w tym roku nie zabraknie pomysłów, które wzbogacą i uatrakcyjnią nasze miasto – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Wnioski do Budżetu Obywatelskiego 2019 należy składać na formularzach zgłoszeniowych, są one dostępne w budynkach Urzędu Miejskiego przy ul. Słonimskiej 1, ul. J. K. Branickiego 3/5, ul. Św. Rocha 3 i na naszej stronie w zakładce Budżet Obywatelski 2019/Materiały do pobrania.

Pomoc w wypełnieniu wniosku można uzyskać w Centrum Aktywności Społecznej i dzwoniąc na infolinię Urzędu Miejskiego (85 879 79 79).

Kamila Bogacewicz

facebook