fot. Dawid Gromadzki

Dodana: 24 czerwiec 2021 09:05

Zmodyfikowana: 28 czerwiec 2021 09:39

Nowa strefa aktywności dla mieszkańców

Od dziś (23 czerwca) mieszkańcy Białegostoku mogą korzystać z nowego kompleksu sportowo-rekreacyjnego, który powstał przy Zespole Szkół nr 16 (ul. Zwycięstwa 28). Strefa Aktywności jest otwarta nie tylko dla uczniów, ale i dla wszystkich chętnych białostoczan.

Strefa Aktywności – kompleks sportowo-rekreacyjny przy Zespole Szkół nr 16 – to projekt osiedlowy zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego 2020. Projekt objął cztery zadania: budowę siłowni zewnętrznej, zamontowanie gier stołowych oraz elementów małej architektury i nasadzenia zieleni.

– Jest to jedna z inwestycji oczekiwanych przez mieszkańców Białegostoku. Ich potrzeby zostały wyrażone w Budżecie Obywatelskim, projekt wsparło swoimi głosami 2327 osób. To nowe miejsce do rekreacji na mapie miasta sprzyja integracji i uatrakcyjnia tę część Białegostoku – powiedział podczas uroczystego otwarcia prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Siłownia zewnętrzna jest wyposażona w liczne urządzenia do ćwiczeń, również dla osób niepełnosprawnych, takie jak na przykład wyciąg górny i wyciskarka, rowerek do rąk i drążek, orbitrek, ławka i prostownik pleców, wioślarz i narciarz. Amatorzy gier stołowych mają do dyspozycji stanowiska do ping-ponga, szachów, chińczyka. Można korzystać z altany ogrodowej, wiaty rowerowej ze stojakami (2x10). Są też ławki, donice drewniane i kosze na śmieci. Zieleń wzbogacono o nowy trawnik, wykonano nasadzenia azalii i irgi płożącej.

Inwestycja została zrealizowana w tym roku. Kosztowała ponad 467 tys. zł.

Agnieszka Błachowska

facebook