fot. Dawid Gromadzki

Dodana: 13 grudzień 2019 14:41

Zmodyfikowana: 13 grudzień 2019 14:41

Święto wolontariuszy

W Centrum Aktywności Społecznej zastępca prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński wraz z Federacją Organizacji Pozarządowych Miasta odznaczyli 130 wolontariuszy pamiątkowymi medalami. Było to podziękowanie za działania społeczne podejmowane przez ochotników na rzecz społeczności lokalnej.

Święto Wolontariuszy, działających w organizacjach pozarządowych zrzeszonych w Federacji Białystok, zostało zorganizowane 12 grudnia. Medalami wyróżniono wolontariuszy z 13 białostockich organizacji.

– Wolontariusze są jednocześnie „słowem i czynem”, bo wspierają swoją obecnością, dobrym słowem. Wykonują ciężką pracę, poświęcając innym swój czas – powiedział Przemysław Tuchliński, zastępca prezydenta dziękując wolontariuszom.

Już w styczniu 2020 r. prezydent Białegostoku po raz 25. zaprosi młodych wolontariuszy do udziału w białostockiej edycji ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Uhonorujemy wyróżniających się wolontariuszy w trzech kategoriach wiekowych oraz w kategorii wolontariat indywidualny i wolontariat grupowy.

W 1985 r. Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła 5 grudnia Międzynarodowym Dniem Wolontariusza. Tydzień temu – 5 grudnia – zachęcaliśmy wszystkich mieszkańców do podarowania 5 minut na rzecz drugiej osoby. Choć dobrem warto dzielić się każdego dnia, pamiętać o tych, którzy potrzebują pomocy i wspierać tych, którzy bezinteresownie działają na rzecz innych.

(oprac. Kamila Bogacewicz)

facebook