fot. Dawid Gromadzki

Dodana: 5 wrzesień 2019 13:00

Zmodyfikowana: 31 październik 2019 14:50

Wrześniowe festyny rodzinne

W najbliższych dniach (6, 7, 8 września) odbędą się kolejne rodzinne festyny organizowane przez białostockie Centrum Aktywności Społecznej. Są to spotkania pod hasłem „Silna Rodzina – Silny Samorząd – Silna Polska”.

W Białymstoku, od 30 sierpnia do 22 września, odbywają się festyny rodzinne. W trakcie tych spotkań na białostoczan czekają liczne atrakcje i animacje. Najbliższy festyn zostanie zorganizowany w piątek (6 września) w godz. 15.00-19.00 przy Szkole Podstawowej nr 47 (ul. Palmowa 47). Będzie to spotkanie o charakterze edukacyjnym, historycznym. Drugi – w sobotę (7 września) w godz. 11.00-16.00 na terenach zielonych przy ul. Pogodnej. Motywem przewodnim będzie zdrowy tryb życia. Trzeci – w niedzielę (8 września) w godz. 11.00-16.00 przy ul. ks. Abp. R. Jałbrzykowskiego 5. Ten będzie związany z dobroczynnością.

– To okazja do integracji, wspólnego, rodzinnego spędzania wolnego czasu, pobudzania sąsiedzkiej aktywności. Podczas tych spotkań chcemy, aby każdy znalazł coś dla siebie – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Zabawy, atrakcje dla starszych i młodszych jednocześnie dają możliwość rozmowy z mieszkańcami.

W programie festynów znalazły się m.in. kąciki malucha, do malowania twarzy, skręcania balonów. Najmłodsi będą mogli pograć w gry oraz skorzystać z dmuchańców. W ramach poczęstunku zostanie przygotowana bezpłatna wata cukrowa. Będą także stoiska tematyczne: na Dziesięcinach – Wodociągów Białostockich, policji, Klanzy czy Muzeum Wojska, na ul. Pogodnej – m.in. Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, policji, a na Wysokim Stoczku – np. stowarzyszeń Spe Salvi i My dla Innych, fundacji Mali Wojownicy.

Tegoroczne festyny są kontynuacją ubiegłorocznych pikników realizowanych wspólnie z radami osiedli i w ramach Budżetu Obywatelskiego. Harmonogram kolejnych festynów jest dostępny na stronie www.bialystok.pl.

Kamila Bogacewicz

 

facebook