fot. Dawid Gromadzki

Dodana: 2 czerwiec 2021 13:54

Zmodyfikowana: 2 czerwiec 2021 13:54

Zadbaj o rower z CAS

W najbliższy wtorek (8 czerwca) podczas akcji „Dbam o rower” w Centrum Aktywności Społecznej w Białymstoku można będzie bezpłatnie dokonać przeglądu rowerów. To również dobra okazja do włączenia się w „kręcenie kilometrów” dla Białegostoku w ramach pucharu Rowerowej Stolicy Polski.

Na parkingu przed budynkiem Centrum Aktywności Społecznej przy ulicy Rocha 3 od godz. 14.00 do 18.00 zorganizowany zostanie bezpłatny punkt przeglądu rowerów (podstawowy przegląd rowerów, regulacja hamulców i przerzutek, smarowanie łańcucha, regulacja kierownicy, pompowanie kół). Policja i Straż Miejska przeprowadzą akcje profilaktyczno-edukacyjne na temat bezpieczeństwa. Dla osób biorących udział w wydarzeniu „Dbam o rower” przewidziane są gadżety rowerowe oraz materiały dotyczące bezpieczeństwa.

Przegląd roweru może być pierwszym krokiem do włączenia się w akcję „kręcenia kilometrów” dla Białegostoku w ramach pucharu Rowerowej Stolicy Polski. Miasto Białystok po raz trzeci dołączyło do rywalizacji organizowanej przez Miasto Bydgoszcz. Do akcji zgłosiło się ponad 50 miast. Jeśli jeździsz na rowerze i masz smartfon, możesz wziąć udział w zabawie. Wystarczy, że pobierzesz bezpłatną aplikację „Aktywne Miasta” i wybierzesz Białystok jako miasto, dla którego chcesz zbierać kilometry. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego uczestnik przebywający poza granicami kraju może również przystąpić do rywalizacji na rzecz Białegostoku.

Miasto, które wykręci najwięcej kilometrów w przeliczeniu na mieszkańca, wygra rywalizację i otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. Ponadto nagrody w postaci rowerowych stacji naprawczych otrzymają miejscowości, które zajmą miejsca na podium.

W rywalizacji liczy się każdy kilometr przejechany od 1 do 30 czerwca. Udział w zabawie dla uczestników jest bezpłatny, a dla najaktywniejszych zostały przewidziane nagrody. Na najlepsze rowerzystki i najlepszych rowerzystów w kraju czekają nagrody w postaci rowerów, sakw rowerowych, kurtek, profesjonalnych zapięć rowerowych, zestawów upominkowych i specjalnych koszulek rowerowych.

Miasto Białystok jako organizator lokalny już kolejny raz ufundowało nagrody dla trzech najlepszych kobiet i trzech najlepszych mężczyzn w postaci voucherów do sklepów sportowych (1000 zł, 600 zł, 400 zł).

Szczegółowe informacje o rywalizacji miast znajdują się na stronie poświęconej Rowerowej Stolicy Polski.

Opracowanie: Eliza Bilewicz-Roszkowska

facebook