fot. Dawid Gromadzki

Dodana: 19 kwiecień 2018 14:50

Zmodyfikowana: 20 kwiecień 2018 12:28

Drugi maraton pisania projektów

Dziś (19 kwietnia) od południa trwa maraton pisania wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2019. W Centrum Aktywności Społecznej białostoczanie pytają o szczegóły związane ze składaniem wniosków i korzystają z pomocy urzędników.

Drugi maraton pisania projektów odbywa się w Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Św. Rocha 3. Potrwa do godz. 20.00. Zapraszamy do skorzystania z okazji i uzyskania pomocy przy zgłaszaniu propozycji.

W tej edycji Budżetu Obywatelskiego odbędą się jeszcze dwa takie maratony. Mieszkańcy z pomocy przy uzupełnianiu formularzy będą mogli skorzystać 26 kwietnia i 10 maja (w godz. 12.00-20.00).

– Dzięki organizowaniu maratonów pisania wniosków docieramy do szerokiego grona białostoczan. Wszystkim zainteresowanym mieszkańcom pomagamy sprawdzając poprawność wypełnionych formularzy, ale też konsultując lub wspólnie uzupełniając wnioski – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

W ramach Budżetu Obywatelskiego 2019 do dyspozycji mieszkańców jest 10 mln zł. O przeznaczeniu tej kwoty zdecydują białostoczanie zgłaszając pomysły, a następnie oddając na nie swoje głosy. Można zgłaszać projekty mające charakter ogólnomiejski, osiedlowy, oświatowy lub z kategorii Zielonego budżetu. Termin ich przyjmowania mija 10 maja.

Wnioski należy składać na formularzach zgłoszeniowych, są one dostępne w budynkach Urzędu Miejskiego przy ul. Słonimskiej 1, ul. J. K. Branickiego 3/5, ul. Św. Rocha 3 oraz poniżej (Dokumenty do pobrania). Pomoc w wypełnieniu wniosku można uzyskać w Centrum Aktywności Społecznej oraz dzwoniąc na infolinię (85 879 79 79).

Kamila Bogacewicz

facebook