fot. Dawid Gromadzki

Dodana: 6 kwiecień 2018 14:28

Zmodyfikowana: 10 kwiecień 2018 15:26

Budżet Obywatelski 2019 startuje

Mieszkańcy Białegostoku po raz szósty mogą zgłaszać projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego. Od 10 kwietnia rozpoczyna się etap składania wniosków. Zgłaszanie projektów potrwa do 10 maja.

Na Budżet Obywatelski 2019 Miasto przygotowało 10 mln zł. O przeznaczeniu tej kwoty zdecydują mieszkańcy Białegostoku zgłaszając projekty, a następnie oddając na nie swoje głosy. W ramach białostockiego BO 2019 można zgłaszać projekty mające charakter ogólnomiejski, osiedlowy, oświatowy lub z kategorii Zielonego budżetu. Głosowanie mieszkańców na poszczególne projekty potrwa od 3 do 17 października. Ogłoszenie wyników planowane jest do 31 października.

– Dzięki zaangażowaniu białostoczan w Budżet Obywatelski w naszym mieście zostało zrealizowanych wiele ciekawych projektów. Zachęcam mieszkańców do zgłaszania pomysłów, które wzbogacą i uatrakcyjnią Białystok – powiedział Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.

Wnioski należy składać na formularzach zgłoszeniowych. Każda propozycja musi uzyskać pisemne poparcie co najmniej 20 mieszkańców Białegostoku. Każdy będzie mógł złożyć i poprzeć dowolną liczbę projektów. Jeśli pomysłodawcą projektu jest osoba małoletnia, do formularza zgłoszeniowego należy dołączyć zgodę opiekuna prawnego.

Formularze zgłoszeniowe będą dostępne od 10 kwietnia w:

  • Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku przy ul. Słonimskiej 1,
  • Departamencie Obsługi Mieszkańców przy ul. J. K. Branickiego 3/5,
  • Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Św. Rocha 3.

Formularz będzie można również pobrać ze strony www.cas.bialystok.pl.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy i załączniki można złożyć w formie papierowej – w Kancelarii Ogólnej UM lub w CAS, albo wysłać skan na adres e-mail: budzet2019@um.bialystok.pl. Pomoc w wypełnieniu wniosku można uzyskać w CAS, dzwoniąc na infolinię (85 879 79 79). Odbędzie się też maraton pisania wniosków – 12, 19 i 26 kwietnia oraz 10 maja (w godz. 12:00-20:00).

W ciągu pięciu lat Budżetu Obywatelskiego w Białymstoku mieszkańcy złożyli 621 projektów. 126 z nich trafiło do realizacji. Białostoczanie oddali 189 tys. głosów. Na projekty z BO przeznaczyliśmy ponad 50 mln zł.

Agnieszka Błachowska

facebook