fot. Dawid Gromadzki

Dodana: 30 sierpień 2021 15:43

Zmodyfikowana: 30 sierpień 2021 15:44

Festyn „Pożegnanie lata”

W sobotę, 28 sierpnia, w Parku Antoniuk odbył się organizowany przez Miasto Białystok rodzinny festyn. Dużym zainteresowaniem starszych i młodszych białostoczan cieszyły się wszystkie przygotowane atrakcje: animacje, gry i zabawy, oraz bezpłatne lody.

Podczas sobotniego festynu w parku przy ulicy Wierzbowej można było m.in. odwiedzić stoiska Epicentrum Nauki, fundacji POLZA, OWOP-u, fundacji Spe Salvi, stowarzyszenia KLANZA, Straży Miejskiej i Policji oraz Urzędu Miejskiego w Białymstoku, a także punkt Spisu Powszechnego. Mimo porannych opadów deszczu przez 5 godzin trwania festynu z bezpłatnych atrakcji skorzystało około 500 osób.

– Celem organizacji takiego wydarzenia jak rodzinny festyn, jest integracja rodzin i lokalnych społeczności. To też odpowiedź Miasta na wyrażaną przez mieszkańców silną potrzebę wspólnych spotkań, które długo uniemożliwiała pandemia – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki, który podczas festynu rozdawał jego uczestnikom jabłka.

W programie festynu były m.in. kąciki malucha, do malowania twarzy, zumba, warsztaty rękodzielnicze, konkursy wiedzy o osiedlach, bańki mydlane. Najmłodsi mogli pograć w gry, skorzystać z eurobunge i dmuchańców. Nie zabrakło bezpłatnego poczęstunku – lodów i jabłek.

Opracowanie: Agnieszka Błachowska

facebook