fot. Dawid Gromadzki

Dodana: 4 wrzesień 2023 15:10

Zmodyfikowana: 4 wrzesień 2023 15:12

Nowy rok szkolny ze wsparciem UNICEF-u

Ekrany multimedialne, laptopy, tablety – w ramach współpracy Miasta Białystok z UNICEF-em białostockie jednostki oświatowe zostały dodatkowo wyposażone w sprzęt i pomoce, które umożliwiają m.in. wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży. Dziś (4 września), podczas inauguracji roku szkolnego zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński przekazał nowoczesny sprzęt do stworzenia laboratoriów językowych oraz zabawki uczniom Szkoły Podstawowej nr 12.

Po wakacjach uczniowie wrócili do szkół doposażonych w nowoczesny sprzęt, który umożliwi poprawę jakości kształcenia i urozmaicenie zajęć edukacyjnych.

Podczas inauguracji roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku, zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński przekazał placówce 3 ekrany multimedialne, 3 laptopy, 15 tabletów i zestawy sportowo-zabawowe dla klas 1-3.

– Bardzo się cieszę, że możemy wspólnie powitać nowy rok szkolny. Żeby ten czas spędzony w szkole oraz edukacja była bardziej skuteczna i przyjemna, przekazuję na ręce dyrekcji szkoły dodatkowe pomoce. Wśród nich są nowoczesne urządzenia elektroniczne, które mają posłużyć do stworzenia laboratoriów językowych, oraz zabawki. Sprzęt ten otrzymujemy dzięki wsparciu UNICEF, z którym realizujemy projekt partnerski Spilno – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

W ramach współpracy z UNICEF do tej pory 143 białostockie placówki oświatowe otrzymały sprzęt elektroniczny o wartości ok. 5,1 mln zł. W tym 1015  tabletów, 565 laptopów, 205 monitorów interaktywnych, 63 drukarki, 400 zestawów słuchawkowych, 40 zestawów komputerowych. Sprzęt trafił do białostockich szkół – 82 placówek, w tym 10 niepublicznych (51 szkół podstawowych i 31 ponadpodstawowych). Dodatkowo do szkół trafiło też 97 zestawów sportowych (Recreation kits) oraz 232 zestawy przedszkolne (zabawki, artykuły papiernicze) do białostockich przedszkoli.

30 placów zabaw i terenów rekreacyjnych w 15 szkołach podstawowych i 15 przedszkolach wyposażono w nowy sprzęt. Modernizacja i doposażanie placów zabaw kosztowały ponad 2 mln zł.

52 przedszkola i 71 szkół za otrzymane środki zakupiły dodatkowy sprzęt i pomoce dydaktyczne, których wartość to ponad 3,7 mln zł.

Opracowanie: Eliza Bilewicz-Roszkowska

facebook