fot. Dawid Gromadzki

Dodana: 1 czerwiec 2021 11:44

Zmodyfikowana: 23 lipiec 2021 10:59

Rowerowa Stolica Polski

Dziś (1 czerwca) rozpoczęła się trzecia edycja rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, która potrwa do końca miesiąca. W akcji uczestniczy także Miasto Białystok. Zachęcamy do pobrania aplikacji i udziału w rowerowej zabawie. Czekają atrakcyjne nagrody.

Miasto Białystok po raz trzeci dołączyło do rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski, organizowanej przez Miasto Bydgoszcz. Do akcji zgłosiło się ponad 50 miast. Jeśli jeździsz na rowerze i masz smartfon, możesz wziąć udział w zabawie. Wystarczy, że pobierzesz bezpłatną aplikację „Aktywne Miasta” i wybierzesz Białystok jako miasto, dla którego chcesz zbierać kilometry. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego uczestnik przebywający poza granicami kraju może również przystąpić do rywalizacji na rzecz Białegostoku.

– Zachęcamy białostoczan do udziału w rowerowej rywalizacji miast. To szansa na wspólne promowanie aktywnego wypoczynku i turystyki rowerowej jako alternatywnego środka transportu – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

Miasto, które wykręci najwięcej kilometrów w przeliczeniu na mieszkańca, wygra rywalizację i otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. Ponadto nagrody w postaci rowerowych stacji naprawczych otrzymają miasta, które zajmą miejsca na podium.

W rywalizacji liczy się każdy kilometr przejechany od 1 do 30 czerwca. Udział w zabawie dla uczestników jest bezpłatny, a dla najaktywniejszych zostały przewidziane nagrody. Na najlepsze rowerzystki i najlepszych rowerzystów w kraju czekają nagrody w postaci rowerów, sakw rowerowych, kurtek, profesjonalnych zapięć rowerowych, zestawów upominkowych i specjalnych koszulek rowerowych.

Miasto Białystok jako organizator lokalny już kolejny raz ufundowało nagrody dla trzech najlepszych kobiet i trzech najlepszych mężczyzn w postaci voucherów do sklepów sportowych (1000 zł, 600 zł, 400 zł).

Szczegółowe informacje o rywalizacji miast znajdują się na stronie poświęconej Rowerowej Stolicy Polski.

Opracowanie: Kamila Bogacewicz

facebook