fot. Dawid Gromadzki

Dodana: 27 luty 2018 08:48

Zmodyfikowana: 27 luty 2018 12:17

Wybieramy miejsca przyjazne seniorom

Tylko do połowy przyszłego tygodnia można jeszcze zgłaszać organizacje, firmy czy urzędy zasługujące na tytuł „Miejsca Przyjaznego Seniorom”. Miasto Białystok czeka na propozycje mieszkańców do końca lutego. Szansę na zwycięstwo mają podmioty, które w ubiegłym roku podejmowały inicjatywy skierowane do białostockich seniorów.

Tytuł „Miejsce Przyjazne Seniorom” mogą zdobyć instytucje, które działają na rzecz osób starszych. Powinny one mieć siedzibę na terenie naszego miasta lub podejmować inicjatywy skierowane do seniorów z Białegostoku. Mogą to być m.in. podmioty gospodarcze (przychodnie, sklepy itd.), organizacje pozarządowe i pożytku publicznego (np. stowarzyszenia, fundacje), organy administracji publicznej i jednostki im podległe (urzędy, muzea, domy kultury i pomocy społecznej). Udział w konkursie jest bezpłatny.

Chcemy w ten sposób wyróżnić tych, którzy prowadzą wartościowe działania z myślą o starszych mieszkańcach naszego miasta, a jednocześnie stworzyć sieć miejsc przyjaznych seniorom – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński. – Instytucje uhonorowane tytułem „Miejsce Przyjazne Seniorom” zostaną oznaczone specjalnym symbolem graficznym.

Zgłoszeń do konkursu mogą dokonywać mieszkańcy Białegostoku. Wypełniony formularz należy przesłać na adres centrum@um.bialystok.pl do 28 lutego (do północy).

Laureatów wyłoni komisja konkursowa. W jej składzie znajdzie się trzech przedstawicieli Prezydenta Miasta Białegostoku oraz pięciu członków Miejskiej Rady Seniorów w Białymstoku. Wręczenie tytułów odbędzie się podczas uroczystego spotkania. Wyróżnione miejsca zostaną także zaprezentowane na stronach www.cas.bialystok.pl i www.bialystok.pl a także na Facebooku – Centrum Aktywności Społecznej i Wschodzący Białystok.

Organizatorem konkursu „Miejsce Przyjazne Seniorom” jest Prezydent Miasta Białegostoku we współpracy z Miejską Radą Seniorów w Białymstoku.

Więcej informacji o konkursie można uzyskać w Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Św. Rocha 3 w Białymstoku, tel. 85 879 7446.

Anna Kowalska

facebook