fot. Dawid Gromadzki

Dodana: 22 sierpień 2023 08:32

Zmodyfikowana: 18 wrzesień 2023 13:12

Zaproszenie na festyny miejskie

Data rozpoczęcia wydarzenia: 24 sie 2023, 12:00

Data zakończenia wydarzenia: 16 wrz 2023, 19:00

Lokalizacja wydarzenia: Plac przed Teatrem Dramatycznym im. A. Węgierki w Białymstoku

W sierpniu i wrześniu w Białymstoku odbędzie się sześć miejskich festynów. Prezydent Tadeusz Truskolaski zaprasza mieszkańców do udziału w tych integrujących lokalne społeczności wydarzeniach, na których nie zabraknie atrakcji dla dorosłych i dzieci.

Jak co roku  sierpień i wrzesień to w Białymstoku czas organizacji festynów miejskich, przygotowanych z myślą o całych rodzinach. Zostaną przygotowane animacje, gry, konkursy, malowanie twarzy i bańki mydlane. Nie zabraknie waty cukrowej, dmuchańców i zaaranżowanych kącików malucha. Na wszystkie te wydarzenia będzie wstęp wolny.

– Pierwszy festyn obędzie się już w czwartek, 24 sierpnia przed Teatrem Dramatycznym. Tego dnia przypada Dzień Niepodległości Ukrainy, dlatego festyn będzie jednocześnie wydarzeniem integrującym białostoczan i osoby przybyłe z Ukrainy. Zapraszam wszystkich mieszkańców i gości, dorosłych i dzieci, do wspólnej zabawy – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Wśród atrakcji będą też występy artystyczne, między innymi wokalne i instrumentalne wykonania ukraińskich pieśni. Zaplanowano animacje, gry, konkursy i zajęcia plastyczne zorganizowane przez podmioty realizujące projekt Spilno Białystok (UNICEF). Na najmłodszych uczestników czekać będą lody, stoisko do malowania twarzy, kącik malucha oraz dmuchańce.

Kolejne festyny odbędą się: 27 sierpnia w parku Antoniuk przy ul. Wierzbowej i 2 września przy ul. Fredry (Centrum Rekreacyjne nad Balatonem). 3 września na terenie zielonym obok BOSiR przy ul. Włókienniczej będzie okazja do miłego spędzenia czasu na zakończenie wakacji, a 16 września – w Parku Konstytucji 3 Maja, niedaleko ZOO. Podczas festynu zaplanowana została też potańcówka.

Natomiast 10 września w Parku Planty przy Alei Zakochanych odbędzie się siódmy Białostocki Festyn Obywatelski, podczas którego wnioskodawcy będą promować swoje projekty zgłoszone do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.

Do udziału we wszystkich wydarzeniach zaproszone zostały organizacje pozarządowe oraz białostockie instytucje współpracujące z Miastem Białystok. Na festynach spotkać będzie można m.in. stoiska Straży Miejskiej, Policji, Wodociągów Białostockich, Centrum Kształcenia Ustawicznego, Muzeum Wojska, Urzędu Statystycznego w Białymstoku, Epicentrum Nauki, Fundacji Spe Salvi, Spółdzielni Socjalnej Sukurs czy Fundacji Rozwoju Ukrainy.

Harmonogram wszystkich festynów miejskich:

  • 24 sierpnia (czwartek), godz. 12.00-17.00, Plac przed Teatrem Dramatycznym
  • 27 sierpnia (niedziela), godz. 12.00-17.00, Park Antoniuk, ul. Wierzbowa
  • 2 września (sobota), godz. 12.00-17.00, Centrum Rekreacyjne „Balaton” przy ul. A. Fredry
  • 3 września (niedziela), godz. 12.00-17.00, Teren zielony obok BOSiR, ul. Włókiennicza
  • 10 września (niedziela), godz. 12.00-18.00, Park Planty przy fontannie, al. Zakochanych (Białostocki Festyn Obywatelski)
  • 16 września (sobota), godz. 14.00-19.00, Park Konstytucji 3 Maja (niedaleko ZOO)

Opracowanie: Eliza Bilewicz-Roszkowska

Plakat informacyjny zapraszający na festyny

facebook